Tradicionalnom povorkom završeni Dani Brazila u Novom Sadu

Izvor: Blic, 13.Avg.2017, 20:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tradicionalnom povorkom završeni "Dani Brazila" u Novom Sadu

Centar Novog Sada večeras je na pola sata izgledao kao brazilska prestonica, a učesnici završne povorke "Dana Brazila" koji se od petka do večeras održavaju u Novom Sadu doneli su u grad ritam sambe.

Uprkos nešto hladnijem vremenu i kiši koja je danas posle podne padala u Novom Sadu najimpresivniji deo jednog od omiljenih festivala Novosađana ipak je održan.

Građani su u povorci koja se kretala od Trga Republike do Trga Slobode mogli videti plesačice obučene >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kao one u Riju i čuti zvuke perkusija, ali i upoznati se sa borilačkom veštinom kapuerom, u kojoj mnogi borbeni potezi izgledaju kao ples.

Bez sumnje najviše pažnje Novosađana privukle su plesačice obučene u autentične brazilske kostime, ali i kapueristi, među kojima su bili i najmlađi ljubitelji ove veštine.

Ipak, da bi doživljaj Brazila bio potpun, potrebno je uživati u sve tri veštine potekle iz ove Južnoameričke zemlje, a Novosađani su, sada već osmi put za redom uživali u pravoj karnevalskoj atmosferi.

Tokom tri dana trajanja festivala održane su brojne radionice koje su vodili perkusionisti, instruktori kapuere i sambe iz Evrope, ali i Brazila. Gosti Novog Sada došli su iz Rusije, Italije, Austrije, Danske, Mađarske, Hrvatske, Sloveni i naravno Brazila.

Radionice koje su zbog kiše morale biti održane u zatvorenom prostoru vodili su poznati instruktori sambe i vrhunski poznavaoci perkusija i kapuere iz evropksih zemalja.

Festival je otvoren u petak predveče na Petrovaradinskoj tvrđavi, a zatvoren večerašnjom povorkom u centru grada.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

RASKOŠNI KOSTIMI, ZGODNE DEVOJKE I SAMBA Evo zašto je Novi Sad nakratko postao RIO

Izvor: Blic, 14.Avg.2017, 09:42

Centar Novog Sada sinoć je na kratko ličio na brazilsku prestonicu, a učesnici završne povorke "Dana Brazila" koji su trajali od petka su u Novi Sad doneli ritam sambe. Kako je to izgledalo pogledajte u galeriji.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.