Todorović napustio sednicu Kolegijuma parlamenta

Izvor: Vesti-online.com, 09.Apr.2010, 16:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Todorović napustio sednicu Kolegijuma parlamenta

Šef poslaničke grupe Srpske radikalne stranke Dragan Todorović napustio je danas sednicu Kolegijuma parlamenta jer, kako je rekao, na njoj se nije govorilo o Predlogu deklaracije o osudi zločina nad Srbima.

Todorović je novinarima u parlamentu kazao da ne želi da učestvuje u "farsi vladajuće većine, pre svega Demokratske stranke" i da je za sve što se u Skupštini Srbije događa odgovorna vladajuća većina.

Šef poslanika radikala je kazao i da se nije našlo >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << za shodno da se zakaže sednica Kolegijuma i postavi pitanje šta je sa Anketnim odborom vezanim za Luku Beograd, niti "ko je to učestvovao u krađi oružja u policijskoj stanici u Majke Jevrosime koje je otkriveno pre neki dan".

"Ovakav poslovnik kakav je donet, dobro je da još nismo krenuli sa bejzbol palicama da se obračunavamo", rekao je Todorović.

On je dodao da na Kolegijumu nije bilo reči o deklaraciji, a da je na njegovo pitanje šta je sa predlozima te stranke o rezolucijama vezanim za osudu genocida nad Jermenima u Turskoj početkom 20. veka i nad Srbima u Nezavisnoj državi Hrvatskom, odgovoreno da će to tek naknadno da bude na dnevnom redu.

Prema njegovim rečima, Kolegijum se sveo na raspravu o prekjučerašnjim događajima u Skupštini, kada su sednicu parlamenta obeležile polemike pojedinih poslanika opozicije i ministra ekonomije i regionalnog razvoja Mlađana Dinkića, uz niz iznetih uvreda.

Todorović je kazao da su na Kolegijumu, na video bimu, prikazani svi događaji od pre dva dana u parlamentu "od Mlađana Dinkića do zadnje rečenice Tomislava Nikolića".

Zakazuje se Kolegijum "zato što je neko psovao u Skupštini, a kriminal koji nam se dešava nikoga ne interesuje", rekao je Todorović.

Todorović je kazao da je vladajuća većina stvorila "neregularno stanje u Skupštini Srbije tako što je protiv Ustava i zakona omogućila da se ukradu mandati SRS".

Nastavak na Vesti-online.com...



Povezane vesti

Todorović napustio sednicu

Izvor: TV Avala, 09.Apr.2010

Šef poslaničke grupe Srpske radikalne stranke Dragan Todorović izjavio je da je napustio danas sednicu Kolegijuma Skupštine Srbije, jer ne želi da učestvuje u farsi i licemerstvu vladajuće većine, pre svega Demokratske stranke.

Nastavak na TV Avala...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.