Teška nesreća u Albaniji, 12 mrtvih

Izvor: RTS, 21.Maj.2012, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Teška nesreća u Albaniji, 12 mrtvih

Najmanje 12 osoba poginulo, a 22 povređeno na jugu Albanije, kada je autobus, koji je prevozio studente, sleteo sa puta i survao se u provaliju.

U saobraćajnoj nesreći na jugu Albanije poginulo 12 osoba, a 22 povređeno, saopštio je albanski ministar unutrašnjih poslova Bujar Nišani.

Ranije je objavljeno da je 11 osoba poginulo kada je autobus, koji je prevozio studente, sleteo sa puta i survao se u provaliju. Jedna osoba je preminula na putu do bolnice.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Kako su prenele agencije, poginulo je 11 devojaka i vozač. U autobusu su se nalazile 34 osobe - studenti i profesori albanskog univerziteta.

Jedan student, koji je smešten u vojnu bolnicu u Tirani, nalazi se u komi.

Za sada nije poznat uzrok nesreće, koja se dogodila u blizini grada Himare, 220 kilometara južno od glavnog grada Tirane.

Lokalni mediji, pozivajući se na izjave svedoka, prenose da se autobus kretao velikom brzinom.

Albanska vlada je zbog nesreće za sutra proglasila dan žalosti.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.