Teroristi se infiltrirali u izbeglice

Izvor: B92, 17.Nov.2015, 09:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Teroristi se infiltrirali u izbeglice"

Islamski borci su se infiltrirali i mora se računati na dalje terorističke napade, kaže predsednik Inicijative liberalnih muslimana u Austriji Amer Albajati.

On je na predavanjima u Gracu i Beču ukazivao da postoji ogroman rizik da će nakon eskalacije rata u Siriji islamistički borci doći u Evropu, prikriveni kao izbeglice.

Albajati konstatuje da su se ta njegova upozorenja nažalost pokazala ispravnim i da se narednih meseci i godina mora računati sa daljim terorističkim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << napadima.

On je kritikovao, kao potpuno nerazumnim, da političari i mediji u Evropi sumnjive organizacije iz spektra militantnog i radikalnog islamizma godinama idejno, materijalno i politički podržavaju.

"Politika mora konačno da prizna činjenice i da zaustavi te tendencije. U suprotnom biće sve opasnije po naše društvo", konstatuje Albajati.

On je istakao da je neophodna odlučna borba protiv islamskog terorizma.

"Sada nam je potrebno odlučno delovanje svih evropskih zemalja kako bi se uništio kalifat Islamske države, koji se razvio kao srž nove generacije globalnog tumačenja nasilnog džihadizma", objasnio je Albajati.

Austrijski muslimani upozoravaju i na opasnost instrumentalizacije napada u Parizu.

"Nije svaki musliman automatski pripadnik Islamske države ili Al kaide", rekao je Albajati.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.