Izvor: Blic, 02.Jun.2014, 18:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tasovac: Nema ugrožavanja medijskih sloboda u Srbiji
Ministar kulture i informisanja Ivan Tasovac izjavio je danas da u Srbiji ne postoji ugrožavanje medijskih sloboda bez obzira na izveštaj OEBS-a koji se, kako je rekao, pre saopštenja da u Srbiji postoji cenzura medijskih sadržaja, nije obratio nijednoj državnoj instituciji.
Tasovac je na skupštinskom Odboru za kulturu i informisanje rekao da ništa ne zna o ukidanju sajtova, kao i da su to pojedinačni slučajevi koji, ako su se i dogodili, mogu biti iz tehničkih razloga.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
To se, međutim, smatra Tasovac ne može dizati na nivo države.
On je izrazio uverenje da će posle usavajanja tri medijska zakona situacija u ovoj oblasti biti bolje uređena. Ministar je najavio da su u toku završne pripreme i konsultacije i da će ti zakoni krajem jula biti u skupštinskoj proceduri.
Inače, pitanje cenzure na Odboru pokrenula je predsednica tog skupštinskog tela Vesna Marjanović koja, kako je rekla, govoreći u svoje lično ime smatra da su u Srbiji ugrožene medijske slobode i da Srbiji nije potrebna "svađa sa međunarodnim institucijama".
Za nju je, kako je rekla, veoma zabrinjavajuće "ukidanje sajtova" i pozvala poslanike da reaguju jer to "unosi zabrinutost zbog mogućeg ograničavanja sloboda izražavanja na internetu".
Poslanici Srpske napredne stranke Milorad Cvetanović i Vladimir Đukanović, ocenili su, međutim, da je "potpuna glupost" tvrdnja da država ukida sajtove kada su koliko sinoć na jednoj od televizija sa nacionalnom frekvencijom emitovane čak dve emisije u kojima su iznete, kako su rekli, najgore stvari o premijeru i državi.
Cvetanović je rekao da je protiv cenzure medija bilo gde i bilo kakvog zabranjivanja sajtova, ali se, kaže, pita gde je odgovornost onih koji su na najnegativniji način pisali o stradanju naroda u katastrofalnim poplavama.
"Zašto ne govorimo o njihovoj odgovornosti već o ukidanju sajtova koji su propagirali to da se panika digne do enormnog nivoa, zašto ne govorimo o konkretnim emisijama ...", rekao je on.
Najčitanije SADA:
Tasovac: Nema ugrožavanja medijskih sloboda
Izvor: Akter, 02.Jun.2014
Ministar kulture i informisanja Ivan Tasovac izjavio je danas da u Srbiji ne postoji ugrožavanje medijskih sloboda bez obzira na izveštaj OEBS-a














