Tajfun Noul pogodio jug Japana

Izvor: B92, 12.Maj.2015, 08:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tajfun "Noul" pogodio jug Japana

Tajfun "Noul" krenuo je ka južnim delovima Japana, donoseći kišu i snažan vetar ostrvima na jugu, nakon što je žestoko pogodio severoistok Filipina.

"Noul" se sada nalazi iznad Jakušime, nedaleko od obale ostrva Kjušu, na jugu zemlje, oko 1.600 kilometara jugozapadno od Tokija, saopštio je Japanski Hidrometeorološki zavod, preneo je AP.

Tajfun je krenuo ka ostrvu Honšu i očekuje se da će pogoditi to pdručje večeras ili sutra rano ujutru.

Japanski >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Hidrometeorološki zavod je izdao upozorenje da se očekuju obilne padavine i snažni talasi u priobalnom području.

U naletu tajfuna "Noul", koji je tokom vikenda pogodio Filipine, u gradu Apari, u provinciji Kagajan, poginule su dve osobe, a evakuisano je skoro 3.500 ljudi u provincijama Kagajan i Isabela.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.