Svi bi želeli da im država pomogne kao „Simpu“

Izvor: Blic, 26.Sep.2013, 08:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Svi bi želeli da im država pomogne kao „Simpu“

Opština Odžaci zatražila je juče od Vlade Srbije da omogući isti tretman preduzeću Rilon-Lorison, kojem je Poreska uprava blokirala račun, kao i kompaniji Simpo. Firma Rilon-Lorison je u stoprocentnom državnom vlasništvu i bavi se proizvodnjom veštačkih i sintetičkih vlakana.

- Sudbina radnika i rešavanje problema u tom preduzeću je u isključivoj nadležnosti Vlade Srbije i zato smatramo da je nedopustivo da se primenjuju dvostruki standardi i da se radnici dele na >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << bitne i nebitne, a opštine na velike i male - navodi se u saopštenju opštinske pres službe.

I “Rudnik” iz Gornjeg Milanovca, kome je račun u blokadi već više od godinu dana, traži status koji je dobio “Simpo”. Odnosno, da im državi pozajmi jeftina sredstva za izmirenje doprinosa, a i, ako je moguće, konvertuje svoje dugove u kapital.

Milan Dmitrović, generalni direktor “Rudnika” kompanije koja je blokirana zbog naraslog duga za doprinose od oko 70 miliona dinara, kaže da je konverzija za njih zasad - “lepa želja”.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Dok država spašava Simpo, Rilon "stenje"

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Sep.2013

Opština Odžaci zatražila je juče od Vlade Srbije da omogući isti tretman preduzeću Rilon-Lorison, kojem je Poreska uprava blokirala račun, kao i kompaniji Simpo iz Vranja.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.