
Izvor: N1 televizija, 04.Jul.2016, 12:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Svedok: Hadži Antić naručio tekst "Ćuruvija dočekao bombe"
Tekst "Ćuruvija dočekao bombe" koji je objavljen u "Politici ekspres" neposredno pre ubistva novinara Slavka Ćuruvije naručio je tadašnji direktor "Politike" Dragan Hadži Antić, svedočio je danas u Specijalnom sudu Đorđe Martić, nekadašnji glavni i odgovorni urednik "Politike ekspres".
Martić je na nastavku suđenja za ubistvo Slavka Ćuruvije ispričao da je sa Antićem dogovoreno da se napiše tekst o onima koji podržavaju NATO bombardovanje. Prema njegovim rečima, >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << Hadži Antić mu je rekao da nađe nekog ko će napisati tekst i da se on opredelio za komentatora "Politike ekspres" Miroslava Markovića.
"Hadži Antić je rekao i da ne bi bilo loše da se podseti na na činjenicu da je Ćuruvija tražio bombardovanje zemlje", rekao je Martić.
Dragan Hadži Antić danas nije bio u sudnici jer je, kako je rečeno, zbog bolesti nedostupan sudu. Sudsko veće, odbrana i tužilaštvo imali su uvid u Antićev iskaz od 29. maja 2007. godine u kojem je, kako je novinarima rekao advokat oštećnih Slobodan Ružić, naveo da je on dao nalog da se piše taj tekst.
Ćuruvija je ubijen je 11. aprila 1999. ispred zgrade u kojoj je stanovao, a za njegovo ubistvo Tužilaštvo za organizovani kriminal tereti tadašnjeg načelnika Državne bezbednosti Radomira Markovića, ondašnjeg načelnika beogradskog centra DB Milana Radonjića i bivšeg glavnog inspektora Druge uprave DB Ratka Romića. Kao izvršilac ubistva optužen je bivši pripadnik rezervnog sastava RDB Milan Kurak, koji je u bekstvu.