Sve se više krade po Vojvodini

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Avg.2012, 18:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sve se više krade po Vojvodini

DESPOTOVO -

Sitne krađe, ali i teška razbojništva sve su rasprostranjenija širom Vojvodine. Svakodnevno nestaju lični predmeti, ali i mehanizacija sa seoskih imanja, kao i usevi, a da počinioci najčešće ostaju nekažnjeni. Kada policija i pronađe počinioce, ako je iznos ukradene robe manji od 15 hiljada dinara, građani mogu pokrenuti jedino parnični postupak, ali mnogi zbog skupe i duge sudske procedure odustaju od spora.

Alat, zalivni sistem, sejačice za povrće >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i veštačko đubrivo, u ovom slučaju nisu inventar jednog poloprivrednog imanja, nego samo neki od na desetine ukradenih predmeta iz gazdinstva Mijatov u Despotovu, a sve je nestalo u roku od godinu dana.

Policija je uspela da rasvetli svega jednu od pomenutih krađa i pronađe lopove koji su porodici Mijatov ubili i psa čuvara. Šteta međutim, nije nadoknađena. Pljačke su sve učestalije širom Bačke, te je u mnogim mestima, pogotovo uz granicu, poput Kelebije, teško pronaći kuću koja nije bar jednom opljačkana.

Ovaj primer nije usamljen u Vojvodini, najviše se krade u blizini većih naselja, pustošene su njive i gazdinstva, međutim problem sa lopovima imaju i Banaćani i Sremci.

U susednom Sremu, lopovi su najaktivniji bili u staroj Pazovi, Sremskoj Mitrovici i Inđiji, gde je ukupno zabeleženo 50 odsto više provala u odnosu na prošlu godinu. U Banatu, osim teških krađa imovine i useva, u porastu je i broj lakših krivičnih dela, krađa bicikala, mobilnih telefona, novca i nakita, zvanični su podaci policijske uprave u Zrenjaninu.

Građani u slučaju sitnih krađa uglavnom ne podižu tužbe, jer je pocedura duga, složena i skupa. Dok se ne pronađe način da se lopovima sistemski stane na put,oštećenima preostaje samo da gledaju kako njihove dragocenosti nestaju bez traga.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.