Sutra sastanak državnog vrha o Kosovu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Dec.2012, 14:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sutra sastanak državnog vrha o Kosovu

BEOGRAD -

Državni vrh Srbije razgovaraće sutra o napretku u dosadašnjim dogovorima u Briselu u vezi s Kosovom, posle čega će razgovarati s predstavnicima Srba sa severa Kosova, najavio je danas predsednik parlamenta Nebojša Stefanović.

On je novinarima u Skupštini rekao da je u razgovoru s predsednikom Srbije Tomislavom Nikolićem obavešten da će sutra biti održan sastanak i naveo da državni >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << vrh želi da Srbi sa Kosova budu "detaljno informisani o svemu što je postignuto u razgovorima u Briselu".

"To će biti napredak u odnosu na dosadašnju praksu kada gotovo niko nije znao o čemu se u Briselu razgovara i dogovara", rekao je Stefanović.

Premijeri Srbije i Kosova Ivica Dačić i Hašim Tači juče su u Briselu, pod pokroviteljstvom EU, održali treći sastanak u poslednjih mesec i po dana i postigli dogovore o sprovođenju sporazuma o integrisanom upravljanju prelazima.

Sastanak će biti održan u Beogradu, rekao je Stefanović.

Povodom zahteva opozicione Demokratske stranke Srbije da Skupština prekine sednicu u znak solidarnosti sa Srbima koji protestuju na prelazu Jarinje na severu Kosova, Stefanović je rekao da je nesporno da Skupština Srbije i država Srbija podržavaju Srbe na Kosovu.

On je rekao da je mnogo bolji način da se posle sutrašnjeg sastanka pokuša da se pomogne da situacija bude normalna i mirna i da se odvija u korist Srba, njihove bezbednosti i omogućavanja normalnog života.

"Nakon sastanka i razgovora, to će biti dovoljno da oni na miran način nastave svoj rad", rekao je predsednik Skupštine.

Povodom inicijative da se osnuje anketni odbor koji bi ispitao trošenje budžetskog novca na Kosovu, što je ranije prihvaćeno na Odboru za Kosovo i Metohiju, Stefanović je rekao da za to još nije dobio formalni predlog niti odbora niti poslanika.

"Potpuno sam spreman da o tome razgovaramo", rekao je Stefanović i dodao da će na skupštinskom kolegijumu biti reči i o toj inicijativi.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Nikolić i Dačić sutra sa Srbima sa severa KiM

Izvor: Kurir, 05.Dec.2012

U potpuno otvorenom razgovoru moći će da pitaju predsednika i premijera sve što budu želeli, rekao je predsednik parlamenta Nebojša Stefanović..BEOGRAD - Predsednik Srbije Tomislav Nikolić i premijer Ivica Dačić sutra će razgovarati o dogovorima postignutim u Briselu, o čemu će kasnije obavestiti...

Nastavak na Kurir...

Državni vrh danas sa Srbima sa severa Kosova

Izvor: Akter, 06.Dec.2012, 09:54

Sednica Odbora za Kosovo i Metohiju, koja treba da bude održana danas, mogla bi biti pomerena za jedan dan, izjavio je predsednik odbora Milovan Drecun, koji je najavio da će sastanak državnog vrha sa predstavnicima Srba sa severa pokrajine biti održan danas oko 15 časova

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.