
Izvor: Blic, 17.Dec.2011, 00:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sutra finale takmičenja talenata klasične muzike
Finale prvog takmičenja mladih talenata klasične muzike iz Srbije, "Nagrada Gvarneriusa", održaće se sutra u 20 sati u Velikoj sali Kolarčeve zadužbine.
Za takmičenje "Nagrada Gvarneriusa", koja je osmišljena kao takmičenje mladih muzičara do 25 godina koji izvode klasičnu muziku, prijavilo se više od 100 kandidata iz 20 gradova.
Ulaznice za ovo takmičenje koštaju 300 dinara i mogu se kupiti u biletarnici Kolarčeve zadužbine.
Na audiciji prošlog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << vikenda u Gvarneriusu žiri je odabrao 18 takmičara koji će se na finalnoj večeri petominutnim nastupom boriti za naklonost publike, koja će svojim glasovima izabrati pobednike takmičenja.
Finaliste takmičenja odabrao je stručni žiri u sastavu Dubravka Jovičić (pijanistkinja, dekan Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu), Nada Kolundžija (pijanistkinja, redovni profesor FMU i umetnički direktor Gvarneriusa) i Petar Ivanović (dirigent, violista i pedagog).
Mladi muzičari iz Novog Sada, Beograda, Pančeva, Rume, Kragujevca, Kraljeva, Banjana i Niša, među kojima najstariji takmičar ima 23 godine, a najmlađi samo sedam, pokazaće sutra svoje umeće na različitim instrumentima - klaviru, violini, harfi, violončelu, fagotu i harmonici, a takmičiće se i solo pevači kao i kamerni ansambl.
Takmičenje je organizovao Centar lepih umetnosti Gvarnerius uz podršku Ministarstva kulture, informisanja i informacionog društva i Skupštine grada. Pobednicima takmičenja Gvarnerius će ogranizovati koncertne turneje i promocije u 2012. godini.