Sud odredio zabranu raspolaganja Lukom Beograd

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Maj.2011, 23:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sud odredio zabranu raspolaganja Lukom Beograd

BEOGRAD -

Viši sud u Beogradu doneo je privremenu meru kojom se preduzeću "Vorldfin" zabranjuje raspolaganje, opterećenje i otuđenje nepokretnosti na kojima se nalazi "Luka Beograd" do okončanja sudskog spora između tog preduzeća i grada Beograda, izjavila je večeras Tanjugu portparol suda Dušica Ristić.

Ona je precizirala da je rešenje, kojim je određena pomenuta mera, doneto pre dva dana, 16. maja, i da stranke u postupku imaju pravo žalbe Apelacionom sudu u roku >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << od 15 dana pošto prime rešenje.

Mera je predviđena da traje do okončanja sudskog postupka, koji je pokrenut po tužbi za utvrđenje vlasništva koju je protiv Luke Beograd podneo grad Beograd, navela je Ristić.

Ona je dodala da je pripremno ročište u tom sporu zakazano za 29. jun pred Višim sudom u Beogradu.

Apelacioni sud u Beogradu sredinom aprila je ukinuo rešenje Višeg suda sa istom odlukom i naložio ponovno odlučivanje.

Vlasnik preduzeća "Vorlfin" je Milan Beko, protiv koga je zbog sumnje u legalnost kupovine Luke Beograd, Savet za borbu protiv korupcije podneo krivičnu prijavu Republičkom tužilaštvu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.