Izvor: Blic, 14.Okt.2011, 15:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Studenti protestuju ispred Ministarstva
Više od 600 studenata Filološkog fakulteta kojima su se pridružili kolege sa drugih fakulteta nakon protestne šetnje stigli su ispred Ministarstva prosvete i nauke gde skandiraju i traže odgovore od nadležnih, nezdadovljni situacijom u visokom obrazovanju. Pregovarački tim studenata ušao je pre nekoliko minuta na razgovore sa predstavnicima Ministarstva.
Studenti su u potpunosti blokirali saobraćaj u Nemanjinoj ulici ispred Ministarstva.
Oni nose parole i skandiraju >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << "Žarko lopove" i "Dole školarine".
Pre nekoliko minuta nekolicina studenata koja predstavlja pregovarački tim ušla je u zgradu Ministarstva na razgovor sa zaposlenima u toj insitituciji.
Kako kažu, oni ne žele pregovore, već da im se konkretno kaže kako će se rešiti njihovi problemi.
Kako nezvanično saznajemo, studenti će, ponuditi Ministarstvu rok do ponedeljka, a ako se do tada ništa konkretno ne bude rešilo, preduzeće radikalnije mere.
Još se ne zna kada će studentski protest biti završen, a kako se može čuti od pojedinaca, ako bude potrebno, posle Ministarstva uputiće se ispred zgrade Vlade.
Studenti su se okupili ispred Filološkog fakulteta, odakle su oko 12.30 sati krenuli u protestnu šetnju.
Oni su Vasinom ulicom, preko Trga Republike, pa dalje ulicama Kolarčevom i Kralja Milana ka Slaviji, a dok su prolazili na te ulice bile su zatvorene za saobraćaj.
Studenti su nezadovoljni uslovima studiranjia i visinom školarine.
Povezane vesti: Studenti najavljuju jače proteste Do sada najveći protest u Čileu Studentski protesti u Grčkoj Fakulteti ne žele da kažnjavaju profesore zbog loše prolaznosti Gužva na fakultetima posle kojih se dugo čeka posao












