Izvor: B92, 08.Jun.2016, 08:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Studenti na ulicama protiv premijera, policija pucala FOTO
Port Morsbi -- Policija Papue Nove Gvineje otvorila je vatru na studente koji su protestovali protiv premijera te zemlje Pitera O’Nila, piše BBC.
Nekoliko studenata je povređeno, a opozicioni poslanici navode i da ima mrtvih, što još nije potvrđeno.
Studenti su šetali od svog kampusa u Port Morsbiju, glavnom gradu zemlje, ka parlamentu. Tražili su od njega da se povuče i odgovori na optužbe o korupciji.
O’Nil je do sada negirao sve optužbe i istakao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da neće podneti ostavku.
Na snimku do kojeg je došao BBC vidi se velika grupa studenata kako beži dok se čuju pucnji. Osim toga, ispaljen je i suzavac.
Iz bolnica je za Rojters rečeno da je najmanje deset studenata primljeno u lošem stanju.
Na slikama na društvenim mrežama takođe se vide povređeni studenti.
Postoje oprečne informacije o žrtvama – opozicioni poslanici tvrde da je ubijeno četvoro, a prema drugim podacima preminuo je jedan student.
Rojters se poziva na neimenovanog čoveka koji tvrdi da je čuo da je četvoro preminulo na klinici u kampusu. Međutim, iz glavne bolnice grada kažu da nije bilo žrtvi.
David Rupa, jedan od svedoka, kaže da je krenuo na posao kada je naleteo na protest. On navodi da je video suzavac i ljude kako beže, kao i da je čuo pucnje.
„Video sam policajca kako udara i šutira devojke koje nisu mogle da trče dovoljno brzo. Plakao sam i rečeno mi je da će me ubiti ukoliko budem snimao ili slikao“, navodi Rupa.
Osim toga, kako navodi, video je dim iz kampusa, kao i roditelje koji su dolazili u sve većem broju kako bi videli da li su njihova deca dobro.
Gari Džafa, opozicioni poslanik i kritičar premijera kaže da je pucnjava počela nakon svađe jednog studenta i policijskog nadzornika.
Prema nezvaničnim podacima studenti su policiji odbili da predaju vođu protesta.
Studenti na ulicama protiv premijera, policija pucala
Izvor: OkRadio.rs, 08.Jun.2016
Policija Papue Nove Gvineje otvorila je vatru na studente koji su protestovali protiv premijera te zemlje Pitera O’Nila, piše BBC. Nekoliko studenata je povređeno, a opozicioni poslanici navode i da ima mrtvih, što još nije potvrđeno. Studenti su šetali od svog kampusa u Port Morsbiju, glavnom...










