Stručnjaci upozoravaju da temperatura u 2016. obara rekorde

Izvor: N1 televizija, 19.Maj.2016, 23:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stručnjaci upozoravaju da temperatura u 2016. obara rekorde

Prosečna temperatura u 2016. godini mogla bi da budu najviša u poslednjih 136 godina, saopštili su američki naučnici.

U izveštaju Američke agencije za okeane i atmosferu (NOAA) navodi se da je u aprilu 2016. temperatura dostigla najviši nivo koji je ikada zabeležen, a da je u prva četiri meseca tekuće godine izmerena temperatura od 13,7 stepeni, što je za 1,1 stepen više od proseka u 20. veku i najviše od 1880. godine.

"Mislim da je temperatura u >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << 2016. godini već oborila rekorde iz 2014. i 2015.", rekao je ekspert NOAA za klimatske promene Džejk Krauč na telefonskoj konferenciji za novinare.

On je dodao da globalno zagrevanje verovatno neće moći da ublaži ni fenomen hlađenja Tihog okeana poznat kao "La Ninja", koji će uslediti krajem godine posle gomilanja tople vode na površini okeana, pojave poznate pod imenom "El Ninjo".

"El Ninjo" je prošle godine bio gotovo rekordne jačine i dodatno je doprineo globalnom zagrevanju, ali bi ponovno javljanje "La Ninje" možda moglo da smanji prosečnu globalnu temperaturu krajem godine, kazao je Krauč.

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.