Strašno! Otrovali jato orlova, dva psa, šakale...

Izvor: Mondo, 22.Feb.2017, 09:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Strašno! Otrovali jato orlova, dva psa, šakale...

Kod Osipaonice nađeno je 12 leševa orlova mišara, koji su strogo zaštićena vrsta ptica grabljivica.

Foto: Mondo/ Stefan Stojanović

  Ova horor scena kod Smedereva dočekala je članove Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije kada su u subotu, 18. februara, obišli plodna polja nadomak pomenutog sela.

Na manje od 500 metara od prvih kuća ležali su mrtvi mišari, četiri šakala, dva psa i jedna čavka.

Pokolj orlova >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << belorepana u Srbiji (FOTO)

"Pretragom terena ustanovili smo da se radi o masovnom trovanju. Mrtve ptice i sisari ležali su na svega nekoliko metara od dva leša ovaca, koje je neko dobro nafilovao otrovom. To je bio izvor trovanja i ove nezapamćene ekološke katastrofe", rekao je arko Šćiban iz Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije, koje je ovaj slučaj trovanja svrstalo u najgore zabeležene u Srbiji u poslednjih 20 godina.

Zenica: Masovno trovanje pasa, zvaničnici ćute

Slučaj je prijavljen nadležnoj inspekciji za zaštitu životne sredine, koja će po službenoj dužnosti obavestiti policiju i tužilaštvo, piše "Alo".

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.