Štrahe: Ovo je neviđeni skandal!

Izvor: Kurir, 24.Jun.2014, 12:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Štrahe: Ovo je neviđeni skandal!

Hajnc Kristijan Štrahe besan je na TV ORF i tvrdi da namerno nisu pozvali predsatvnike Slobodarske partije da učestvuje u emisiji koja se bavila nedavnom posetom Tajipa Erdogana Beču

BEČ - Šefa Slobodarske partije Austrije, Hajnca Kristijana Štrahea (Heinz Christian Strache) besan je zbog odnosa austrijskog javnog servisa ORF prema njemu i njegovoj partiji.

U emisiji „U centru“ (Im Zentrum), koja se bavila kontroverznom posetom turskog premijera >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Tajipa Erdogana, gostovali su, između ostalih ministar spoljnih poslova Sebastijan Kurc (Sebastian Kurz, ÖVP), i poslanica Zelenih Alev Korun, ali Štrahe nije bio pozvan.

„ Ovo je neviđeni skandal!“, besno je izjavio Štrahe, koji smatra da je C još jednom namerno isključen iz vrlo važne diskusije.

Šef Slobodaraca smatra da je ORF tendeciozno „zaboravio“ da pozove predstavnika FPÖ-a u emisiju, kako bi zaštitili ministra Kurca od nezgodnih pitanja i otvorene kritike plavih povodom Erdoganove posete.

(A. U.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.