Izvor: N1 televizija, 25.Maj.2016, 22:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stipendija dr Zoran Đinđić: Praksa u Nemačkoj za 12 mladih
Fondacija dr Zoran Đinđić, u saradnji sa Odborom nemačke privrede za istočnu Evropu i nemačkim Ministarstvom za ekonomsku saradnju i razvoj, trinaestu godinu za redom dodelila je stipendije nemačke privrede dr Zoran Đinđić.
Zahvaljujući konkursu, 12 mladih ljudi iz zemlje provešće nekoliko meseci na radnoj praksi u nekom od najuspešnijih nemačkih preduzeća.
Oni će raditi u kompanijama kao što su Simens i Boš i u drugim velikim kompanijama. Posle toga, >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << vratiće se u Srbiju sa stečenim znanjem. To je i podsticaj nemačkim kompanijama da dođu u Srbiju. Znaće da ovde ima obučenih ljudi, koji govore nemački jezik i poznaju prilike u Nemačkoj. To je nešto od čega i Srbija i Nemačka mogu da profitiraju.
Više saznajte u prilogu naše novinarke Ksenije Pavkov:
Izvor: N1



















