
Izvor: B92, 10.Mar.2019, 14:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stefaović o sudiji i večeri sa advokatom članova OVK
Beograd -- Samo zbog sumnje da je sudija Specijalizovanih veća večerao sa advokatom koji brani pripadnike Ovk, mora doći do njegovog izuzeća, izjavio Nebojša Stefanović.
Ministar spoljnih poslova je novinarima u Beogradu rekao da je o toj večeri informisan preko medija i da nema više informacija i istakao da, ako je to tačno, onda je potpuno skandalozno da sudija sedi sa advokatima i ljudima koji su osumnjičeni u procesu koji taj sudija vodi.
"Mislim da tu mora >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << doći do izuzeća sudije, taj sudija ne sme da sudi samo zbog sumnje, jer skandalozno je da on sedi sa njima, a da mi verujemo da će doneti neku pravičnu odluku", navodi ministar unutrašnjih poslova.
On ističe da predsednik suda zbog sumnje da je to tako mora da isključi tog sudiju iz svih postupaka vezanih za ta lica i da je veoma problematično da sudije sede sa advokatima odbrane, jer se, kaže, to ne dešava nigde u svetu.
"Ukoliko ne dodje do bilo kakvog pomaka, onda se opravdano postavlja pitanje kakvu pravdu mi možemo da očekujemo", navodi Stefanović.
Podsetimo, ranije je objavljeno da je Sudija Vladimir Mikula, koji je na listi sudija Specijalnog suda za zločine OVK, uslikan na večeri u prištinskom restoranu s advokatom bivših komandanata OVK.