Izvor: RTS, 01.Sep.2015, 17:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srušena dodatna ograda oko kosovske vlade
Aktivisti opozicionog radikalnog pokreta "Samoopredeljenje" srušili su dodatnu ogradu oko zgrade vlade u Prištini koja je danas postavljena, javio je prištinski portal "Albeu".
Poslednjih dana Vlada Kosova je pojačala bezbednosne mere, ali ne zbog unutrašnje situacije i pretnji pokreta "Samoopredeljenje" da će protestima onemogućiti sprovođenje dela Briselskog sporazuma koji se odnosi na formiranje >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Zajednice srpskih opština.
"Samoopredeljenje" je saopštilo da vlada svojim odlukama ne može da se distancira od naroda, već da političari na vlasti moraju da odgovaraju za svoje postupke: "(Isa) Mustafa je, s jedne strane, defunkcionalizovao Kosovo kroz Zajednicu (srpskih opština), a s druge strane bi da izoluje zgradu vlade i da izbegne odgovornost za svoje postupke."
Iz "Samoopredeljenja" ponavljaju da je osnivanje ZSO za njih potpuno neprihvatljivo i da je deo "štetnog ugovora", zbog kojeg premijer Isa Mustafa mora da podnese ostavku.
Vlada u Prištini je saopštila da pojačava bezbednosne mere oko pojedinih institucija i ličnosti zbog unutrašnje bezbednosne situacije.
Reč je, kako se navodi, o nastavku ranije započetih bezbednosnih mera čija je primena počela pre nekoliko meseci kao rezultat preporuka o bezbednosnim merama u regionu, te da se one ne odnose na poslednja događanja u zemlji.
Vlada Kosova uverava građane da su njene institucije na nivou zadatka i da ne postoje razlozi za zabrinutost, prenela je prištinska Koha ditore.
Aktivisti Samoopredeljenja srušili dodatnu ogradu oko vlade
Izvor: Blic, 01.Sep.2015
Aktivisti opozicionog radikalnog pokreta Samoopredeljenje srušili s danas dodatnu ogradu oko zgrade vlade u Prištini koja je danas postavljena, javio je prištinski portal Albeu...Poslednjih dana vlada Kosova je pojačala bezbednosne mere, ali ne zbog unutrašnje situacije i pretnji pokreta Samoopredeljenja...










