Srpski poslanici zasedali 12 sati

Izvor: Kurir, 29.Nov.2012, 23:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski poslanici zasedali 12 sati

Pored rasprave o budžetu, na koji je uloženo oko 120 amandmana, u Domu Narodne skupštine poslanici su "propitivali" članove vlade, a najviše su ih zanimala pitanja u vezi sa borbom protiv korupcije i kriminala, nastavka saradnje s Haškim sudom

BEOGRAD - Posle 12 sati rada, poslanici su kasno u četvrtak uveče okončali radni dan, a nastavak rasprave o amandmanima na predloženi budžet za 2013. godinu nastaviće sutra.

Predsedavajuća Vesna Kovač >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << raspravu je prekinula pošto su to tražili poslanici opozicionih DS i D S S, koji su naglasili da nema smisla da se raspravlja u "sitne sate", kao i da poslanici moraju da se pripreme za sledeću tačku dnevnog reda, o kojoj će se u petak raspravljati pošto završe pretres amandmana na predlog budžeta.

Pored rasprave o budžetu, na koji je uloženo oko 120 amandmana, u Domu Narodne skupštine poslanici su "propitivali" članove vlade, a najviše su ih zanimala pitanja u vezi sa borbom protiv korupcije i kriminala, nastavka saradnje s Haškim sudom posle oslobađajućih presuda hrvatskim generalima Anti Gotovini, Mladenu Markaču i bivšem komandantu OVK Ramušu Haradinaju.

Isprovocirani odlukom predsedavajuće sednicom Vesne Kovač (URS) da oduzme reč poslaniku DS Janku Radakoviću koji je sa prvim potpredsednikom vlade Aleksandrom Vučićem želeo da polemiše, a ne da mu postavi još jedno pitanje, poslanička grupa demokrata je napustila sednicu.

Pošto su iscrpljena sva pitanja za ministre, na koje je, uglavnom, odgovarao Vučić, nastavljena je rasprava o amandmanima na predloženi budžet, a poslanici DS su se vratitli u salu.

Kako je najavila predsedavajuća Kovač, poslanici će u petak pošto pretresu preostale amandmane na budžet, preći na sledeću tačku, odnosno izmene i dopune Zakona o porezu na dobit pravnih lica.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.