Srbi srušili Sevilju, Kostić asistent, Lacio ispao

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Dec.2019, 00:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski fudbaler Vujadin Savić postigao je gol za pobedu APOELA nad Seviljom u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope. Filip Kostić asistirao je u porazu Ajntrahta nad Gimaraešom.

U meču bez rezultatskog značaja u Grupi A, APOEL je savladao Sevilju sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Vujadin Savić.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde mrežu gostiju zatresao je nakon kornera i dobrog centaršuta sunarodnika Uroša Matića u 61. minutu.

Sevilja u nokaut >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << fazu prolazi kao prvoplasirana ekipa u grupi sa 15, a APOEL kao drugi sa deset bodova. Učešće završavaju Karabag i Dudelanž sa pet, odnosno četiri osvojena boda.

Veoma zanimljivo bilo je u Grupi F, gde se do poslednjeg minuta nije znalo ko će u nokaut fazu.

Ajntraht iz Frankfurta poražen je na svom stadionu od portugalskog Gimaraeša sa 3:2.

Asistent za drugi gol nemačke ekipe bio je srpski reprezentativac Filip Kostić. Uprkos porazu, Ajntraht je zahvaljujući remiju Standarda i Arsenala (2:2), kao drugoplasirana ekipa prošao dalje.

Arsenal je u pomenutom meču u poslednjih desetak minuta uspeo da nadoknadi dva gola zaostatka i izvuče bod na gostovanju u Belgiji. "Tobdžije" grupu završavaju na prvom mestu sa 11 bodova, Standard sa osam završava učešće u Ligi Evrope, kao i Gimaraeš sa pet.

Veliko iznenađenje priredio je Bašakšehir, koji je golom u 90. minutu izbacio Borusiju iz Menhengladbaha i plasirao se u narednu rundu.

Domaćin je poveo u 33. minutu golom Tirama, a izjednačio je Kahveči u 44.

Trijumf vredan naredne runde doneo je Kriveli u 90. minutu.

U drugom meču grupe, Roma i Volfsberger su odigrali nerešeno 2:2.

Bašakšehir ide sa prve pozicije (10 bodova), Roma ima 9, Borusija 8, Volfsberger pet.