Izvor: Nezavisne Novine, 10.Avg.2018, 19:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Spriječen ulazak ilegalan ulazak 725 migranata

ZVORNIK - Pripadnici Granične policije BiH, u saradnji sa Ministarstvom unutrašnjih poslova (MUP) Republike Srpske, u julu su na području Zvornika, Bratunca i Srebrenice, uspjeli da od ilegalnog ulaska u BiH odvrate 725 lica, dok su u graničnom pojasu pronađena 63 migranta, rečeno je u Jedinici granične policije Zvornik.

Pronađeni migranti su predati Terenskoj kancelariji za poslove sa strancima u Bijeljini na dalju proceduru.

Komandir Jedinice granične policije >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << Zvornik Miralem Imamović rekao je novinarima da je u julu došlo do povećanja priliva migranata u pokušaju ilegalnog prelaska granice, i to skoro duplo više u odnosu na juni.

"Najugroženije područje, sa najviše pokušaja ilegalnog prelaska granice, je Zvornik, tačnije od Karakajskog polja do Plice", rekao je Imamović i dodao da Jedinica granične policije Zvornik, u saradnji sa MUP-om Republike Srpske, svakodnsvno preduzima mjere s ciljem njihovog odvraćanja od prelaska granice.

Jedinca granične policije Zvornik često preduzima mjere s ciljem spasavanja i sprečavanja migranata da ilegalno pređu Dirnu.

"Česte su situacije da pronađemo migrante koji se zadrže na nekoj riječnoj adi ili im se prevrne čamac, a dešavalo se da spasavamo po desetak migranata od utapanja", rekao je Imamović.

Podsjetivši da su nedavno dva migranta pokušala da preplivaju Drinu kod Zvornika i da su ih pripadnici Jedinice granične policije spasili, Imamović je rekao da se ta lica prevezu do Doma zdravlja Zvornik radi ukazivanja ljekarske pomoći, a nakon toga, prema proceduri, predaju se Terenskoj kancelariji za poslove sa strancima u Bijeljini.

Lica koja pokušavaju da ilegalno pređu granicu uglavnom su afro-azijskog porijekla i dolaze iz Maroka, Tunisa, Libije, Bangladeša, Somalije, Pakistana, Avganistana, Sirije, Iraka i drugih zemalja.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.