Sporazum sa EU i bez Mladića

Izvor: B92, 21.Dec.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Sporazum sa EU i bez Mladića"

Rasim Ljajić (FoNet, arhiva)

Beograd -- Rasim Ljajić kaže da su veće šanse da Srbija 28. januara potpiše sporazum sa EU nego da ga ne potpiše, čak i bez Mladića u Hagu.

"Smatram da su Holandija i Velika Britanija prilično usamljene u insistiranju na Mladiću, ali Srbija je svesna da je ta obaveza čeka u daljim evropskim integracijama. Zato Srbija neće dići ruke od Mladića", rekao je za Večernje novosti Rasim Ljajić, ministar za rad i socijalnu politiku.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Ljajić, koji je i u akcionom timu za saradnju sa Hagom, rekao je da se taj tim dogovorio o novom načinu rada i funkcionisanja.

"Ne mogu da govorim o detaljima, ali radi se o čitavom nizu novih mera i operativnih aktivnosti s namerom da potrage za haškim optuženicima učinimo efikasnijim", kaže on.

"Želimo da unapredimo rad i bolju koordinaciju bezbednosnih službi, kao i svih drugih segmenata koji učestvuju u sprovođenju ovih aktivnosti", rekao je on.

Del Ponteova veruje u hapšenje begunaca

Glavna tužiteljka Haškog tribunala Karla del Ponte još uvek veruje da će osumnjičeni za ratne zločine Radovan Karadžić i Ratko Mladić jednog dana biti uhapšeni.

"Nisam, međutim, posebno uverena da će se to uskoro dogoditi", rekla je Del Ponteova u intervjuu za nemački "Zidojče cajtung". Ona je navela da se za sada ostalo na rečima, "iako se Srbija jasno obavezala na saradnju s Haškim tribunalom".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.