Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Nov.2009, 12:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Spamovi 88 odsto svetske razmene mejlova
NJUJORK - Američka kompanija za zaštitu kompjutera od virusa "Simantek" objavila je da je u oktobru neželjena pošta, takozvani spam, obuhvatila 88,1 procenat od ukupnog svetskog obima elektronskih poruka, što je 1,7 odsto više nego u septembru.
U kompjuterske sandučiće korisnika je u prošlom mesecu dospeo povećani obim neželjenih i-mejlova posvećenih praznicima, računajući tu i popularnu noć veštica Helovin.
Do kraja ove godine "Simantek" >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << očekuje rast broja spamova sa božićnom tematikom na oko dva procenta od celokupnog obima neželjene elektronske pošte.
Osim Božića talas neželjenih i-mejlova se već pojavio i u vezi sa predstojećim prvenstvom sveta u fudbalu 2010. godine u Južnoafričkoj republici.
U celini gledano, oko petina štetnog koda širenog elektronskom poštom obuhvatila je u oktobru poruke upućene na nebezbedne internet servere.
Najveći udeo spama ima Danska u kojoj neželjene poruke predstavljaju čak 96,2 odsto od ukupne elektronske pošte, u SAD je taj udeo 94 procenta, a u Velikoj Britaniji 93 odsto, upozorava "Simantek".
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Spamovi - 88% naše elektronske pošte!
Izvor: Vesti-online.com, 07.Nov.2009
Američka kompanija za zaštitu kompjutera od virusa "Simantek" objavila je da je u oktobru neželjena pošta, takozvani spam, obuhvatila 88,1 procenat od ukupnog svetskog obima elektronskih poruka, što je 1,7 odsto više nego u septembru...U kompjuterske poštanske sandučiće korisnika je u prošlom...












