Šok za fanove: Otkazan Dead Space 4?!

Izvor: Mondo, 06.Mar.2013, 13:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šok za fanove: Otkazan Dead Space 4?!

Kompanija EA navodno je okrivila Dead Space 3 da je podbacio i otkazala rad na nastavku, koji je već počeo. Fanovi serijala užasnuti!

Kanadski studio Visceral Games već je čelnicima EA kompanije predstavio nekoliko prototipova nastavka Ded Space horor priče, ali prema izvorima portala VideoGamer.com džaba su trošili kreativnost i vreme. Kompanija EA posetila je nedavno Visceral Games samo da bi otkazala Dead Space 4 igru.

Treći deo horor pucačine jeste uspeo >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << da se probije do prvih mesta na svim top listama, ali je napravio zaradu za gotovo 30 odsto manju od prethodnika. Zacrtanih pet miliona prodatih igara ostadoše pusti snovi, a EA, koji je trenutno u fazi restrukturisanja nema nameru da troši resurse na nastavke.

Kompanija je već podelila nekolicinu otkaza dizajnerima i programeima u Los Anđelesu i Montrealu, a ni sam studio Visceral Games izgleda ne očekuje ružičasta sudbina, jer se već neko vreme šuška o njegovom gašenju.

Kako su fanovi reagovali? Možete da zamislite – već se pišu peticije, “pljuje” se EA, raspreda se o sjajnom Dead Space 3 prethodniku i traži se promena stava u vezi sa Dead Space igrom. Dead Space 3 nije propao zbog igrača, nego zbog lošeg plana i razvoja igre, navode mnogi u svojim komentarima, ali to svakako nije nešto na šta Electronic Arts želi da obrati pažnju.

Ili možda, ipak jeste?! Šta vi mislite?

(Marko Čavić, MONDO)

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.