Slovenačka predstava Postani ulična svetiljka u Ateljeu

Izvor: Blic, 13.Jun.2016, 14:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slovenačka predstava "Postani ulična svetiljka" u Ateljeu

Večeras (19.30) u "Ateljeu 212" gostuje Slovensko narodno gledališče Nova Gorica sa predstavom "Postani ulična svetiljka".

Reč je o svojevrsnom teatartskom koncertu gde je "u glavnoj ulozi" Poezija Srećka Kosovela (1904-1926). Scenski inovativno predočavanje poetske misli velikog pesnika na poseban je način i odraz (uvek) aktuelne potrebe za promenom društvenog konteksta na bolje. U svom izrazu predstava koristi i nove medije u svojevrsnom muzičkom i vizuelnom miksu u >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kom se pretapaju poezija, eseji, kritička misao…. Režiju potpisuje Andrej Jus a učestvuju Ana Fachini, Kristijan Guček, Miha Nemec, Žiga Saksida k. g., Marjuta Slamič, Vladimir Hmeljak.

Predstava je deo projekta obeležavanja 110 godina od rođenja Srečka Kosovela, a gostovanje je i deo obeležavanja Dana društva Slovenaca u Beogradu "Sava".

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.