Slovenac zaradi stan za 7, a Srbin za 11 godina

Izvor: Kurir, 15.Avg.2015, 10:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slovenac zaradi stan za 7, a Srbin za 11 godina

U Sloveniji se radi malo više od sedam godina za stan od 50 kvadrata, a nama treba duže od decenije za 50 kvadrata

BEOGRAD - Građani Mađarske moraju da rade u proseku sedam godina i osam meseci da bi kupili novi stan od 70 kvadratnih metara, pokazalo je najnovije istraživanje konsultantske kuće „Dilojt“.

U istraživanju se kao prosečna cena stana u Mađarskoj za 2014. godinu navodi 960 evra po metru kvadratnom, što je za 25 odsto jeftinije nego u Češkoj i za oko 15 manje nego u Poljskoj, prenosi mađarska agencija MTI.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.