Skupštinski budžet manji za 350 miliona dinara

Izvor: Beta, 06.Dec.2014, 15:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Skupštinski budžet manji za 350 miliona dinara

BEOGRAD, 6. decembra 2014. (Beta) - Odbor Skupštine Srbije za administrativno-budžetska i mandatno-imunitetska pitanja utvrdio je u subotu predlog skupštinskog budžeta za 2015. godinu koji iznosi 1,8 milijardi dinara i predvidja uštede od 350 miliona dinara.

"Skupštinski budzet za narednu godinu je vrlo restriktivan, štedeli smo zaista na svemu", rekla je generalna sekretarka Skupštine Srbije Jana Ljubičić koja je obrazlagala predlog budžeta.

Ona je kazala da je budžetom >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << predvidjeno smanjenje od 10 odsto na plate zaposlenih u skupštinskim službama i poslanika i da se na taj način očekuju uštede ukupno od oko 160 miliona dinara.

"Ukupno umanjenje na plate poslanika je blizu 90 miliona dinara, dok umanjenje na plate zaposlenih iznosi 70 miliona", rekla je Jana Ljubičić novinarima.

Nastavak na Beta...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.