Skupština Srbije danas o članu VSS

Izvor: Glas javnosti, 15.Nov.2012, 10:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Skupština Srbije danas o članu VSS

BEOGRAD – Skupština Srbije započeće danas novu sednicu na čijem dnevnom redu su samo dve tačke – izbor člana Visokog saveta sudstva i potvrđivanje Sporazuma između vlada Srbije i Mađarske.

Prva tačka dnevnog reda je predlog kandidata za člana VSS iz reda profesora pravnih fakulteta, a zajednička sednica dekana pravnih fakulteta u Srbiji na to mesto je predložila Zorana Stojanovića, koji je redovni profesor krivičnog prava na Pravnom fakultetu u Beogradu. Stojanović >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << je za kandidata predložen jednoglasno na zajedničkoj sednici dekana pravnih fakulteta, koja je održana 9. novembra.

Druga tačka dnevnog reda je predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma između vlada Srbije i Mađarske o graničnoj kontroli u drumskom, železničkom i vodnom saobraćaju, koji je potpisan 24. januara ove godine na Horgošu.Skupština Srbije juče je prekinula sednicu na kojoj je raspravljala o 11 zakosnkih i drugih akata, da bi danas mogla da raspravlja o te dve tačke dnevnog reda, a kako je objasnila predsedavajuća Vesna Kovač, to je bilo potrebno zbog hitnosti rasprave o te dve tačke.Tu sednicu, na čijem dnevnom redu su i izmene Carinskog zakona, poslanici će nastaviti u utorak, 20. novembra u 10 sati.

Nastavak na Glas javnosti...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.