Šezdeseti protest u Beogradu Jedan od pet miliona

Izvor: RTS, 25.Jan.2020, 19:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šezdeseti protest u Beogradu "Jedan od pet miliona"

U Beogradu je po 60. put održan protest pod nazivom "Jedan od pet miliona".
Okupljeni su, kao i obično, u protestnu šetnju krenuli sa platoa kod zgrade Filozofskog fakulteta.

Zbog najava iz organizacije "Jedan od pet miliona" da bi mogli da izađu na predstojeće izbore ukoliko se za to odluče Nova stranka i Stranka moderne Srbije, neki od okupljenih zvižducima i glasnim negodovanjem dočekali >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << su obraćanje Miodraga Simovića.
"Znam da ste zbunjeni, ali sve ćemo razjasniti za tri dana na konferenciji za novinare", poručio je Simović iz "Jedan od pet miliona" i potom pozvao prisutne da krenu u šetnju.
Protestna povorka kretala se Makedonskom, Svetogorskom i Takovskom ulicom, a šetnja je okončana ispred ulaza u Skupštinu Srbije. 
Prvi protest održan je 8. decembra 2018. i to pod nazivom "Stop krvavim košuljama" zbog napada na lidera Levice Srbije Borka Stefanovića u Kruševcu 23. novembra.

Nastavak na RTS...






Povezane vesti

PROTEST "1 OD 5 MILIONA" Učesnici traže od organizatora odgovor zašto je najavljen moguć IZLAZAK NA IZBORE (VIDEO)

Izvor: Blic, 25.Jan.2020

Protest "1 od 5 miliona" održan je večeras u Beogradu po 60. put. Učesnici su se okupili na platou ispred Filozofskog fakulteta, odakle su krenuli u šetnju preko Trga republike, Makedonske, Svetogorske i Takovske ulice do zgrade RTS-a, a potom su, bez zadržavanja, prošetali i do Skupštine Srbije.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.