Šestomesečni pomen žrtvama iz Ribnikara, Dubone i Malog Orašja

Izvor: B92, 03.Nov.2023, 12:12

Šestomesečni pomen žrtvama iz "Ribnikara", Dubone i Malog Orašja

Beograd -- Deci nastadaloj u Osnovoj školi "Vladislav Ribnikar" i mladima u mladenovačkim selima danas će biti služen šestomesečni pomen u Crkvi Svetog Marka u Beogradu.

Sa blagoslovom patrijarha srpskog Porfirija, danas u 14 časova u beogradskoj Crkvi Svetog Marka episkop lipljanski i vojni Dositej služiće pomen, objavljeno je na sajtu Srpske pravoslavne crkve.

Navršava se šest meseci od masovnog ubistva u OŠ "Vladislav Ribnikar" u Beogradu kada je učenik >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sedmog razreda K. K. 3. maja ušao u školu i pucao iz pištolja na obezbeđenje, nastavnicu i učenike, kada je ubio radnika obezbeđenja i devetoro učenika, a ranio njih šestoro.

Dan kasnije došlo je i do masovnih ubistava u selima Malo Orašje i Dubona u okolini Mladenovca i Smedereva, kada je nastradalo osam, a ranjeno 14 osoba, a povredama je krajem juna podlegla još jedna osoba.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.