Šesti put postavljena spomen ploča nestalim novinarima

Izvor: N1 televizija, 10.Feb.2017, 14:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šesti put postavljena spomen ploča nestalim novinarima

Društvo novinara Kosova i Metohije (DNKiM) i Udruženje novinara Srbije danas su po šesti put postavili spomen ploču u blizini Velike Hoče, gde su poslednji put, pre 19 godina, 1998. viđeni novinari Đuro Slavuj i Ranko Perinić, rekao je predsednik DNKiM Budimir Ničić.

Na putu Velika Hoča - Zočište, gde su poslednji put viđeni nestali novinari Đuro Slavuj i Ranko Perenić, šesti put se postavlja ploča pic.twitter.com/X6wSW8jarR

Ničić je rekao da su nepoznati >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << počinioci ponovo, peti put srušili i odneli spomen-ploču koju članovi novinarskih udruženja iznova obnavljaju i postavljaju. Dodao je da ni domaće ni međunarodne institucije na Kosovu do sada nisu otkrile sudbinu nestalih novinara, niti ko ruši spomen-ploču.

"Zato ova ploča nije samo simbol naše potrage za nestalim novinarima, nego je i simbol života na Kosovu i simbol iskrenosti i posvećenosti domaćih institucija i međunarodne zajednice da ovde zavedu red, pravdu, demokratiju i ravnopravnost", rekao je Ničić.

Predstavnik UNS-a Petar Jeremić kaže da novinari postavljanjem obeležja kolegama, traže od nadležnih da otkriju ko je oteo Slavuja, Perinića i ostale novinare koje traže porodice i kolege, a čije se ubice ne znaju.

"Oni neka ruše, neka skidaju to obeležje, a mi ćemo i dalje postavljati tu ploču i okupljaćemo se ovde sve dok ne dobijemo odgovore na naša pitanja o sudbini svih naših kolega", poručio je Jeremić.

Podsetio je da su spomen-ploče koje su nepoznati počinioci rušili, krali i odnosili, obnavljane i ponovo postavljane na dan nestanka novinara, ali da su u UNS i DNKiM odlučili da od sada ukoliko obeležja i dalje budu rušena, da ih novinarska drustva odmah obnavljaju i da na taj način česšće opominju i postavljaju pitanja u vezi sa sudbinama nestalih.

Na spomen-ploči koju novinari šesti put postavljaju na srpskom i albanskom jeziku piše: "Ovde su 21. avgusta 1998. nestali novinari Đuro Slavuj i Ranko Perenić. Tražimo ih".
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na N1 televizija...



Povezane vesti

Ponovo postavili spomen ploču nestalim kolegama (FOTO)

Izvor: Večernje novosti, 10.Feb.2017

Udruženje novinara Srbije i Društvo novinara KiM ponovo postavili spomen obeležje nestalim i ubijenim kolegama Orahovac - Pitamo danas kao što smo pitali do sada i nećemo prestati da pitamo šta je sa našim kolegama, Đurom Slavijom i Rankom Perenićem.I ne samo sa njima...

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.