Serija A: Kraj Mihine serije, stoti gol Kake!

Izvor: Vesti-online.com, 06.Jan.2014, 18:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Napoli golovima Belgijanca slomio otpor Sampdorije tek u drugom poluvremenu (2:0), prenosi "Mocart sport".

Trener Sampdorije Siniša Mihajlović

Našao se majstor i za Sinišu Mihajlovića. Otkako je preuzeo Sampdoriju, srpski stručnjak nije znao za poraz na Apeninima (pet prvenstvenih i jedan meč u Kupu Italije), ali je na gostovanju u Napulju položio oružje, iako se sasvim dobro držao, naročito u prvih 45 minuta (0:2).

Junak utakmice je bio Dris Mertens, dao je oba gola i tako se postarao da ekipa Rafe Beniteza smanji zaostatak za drugoplasiranom Romom na svega dva boda. Takođe, Mertens je produžio neslavan niz Sampdorije na jugu Italije, pošto su Đenovljani poslednji put u Seriji A slavili na terenu Napolija još u aprilu 1998. godine.

A moglo je sve da bude drugačije po Sampdoriju da je imao ko da kruniše otresitu igru kojoj je povremeno ton davao Nenad Krstičić. Međutim, Gabijedini je u 59. minutu uzdrmao prečku, a Sansone u 77. Jednim udarcem obe stative.

Dan je obeležio Kaka, koji je dao 100. gol u dresu Rosonera, a potom i 101. u pobedi Milana nad Atalantom rezultatom 3:0.