Serena za dlaku bolja od Ane

Izvor: Mondo, 02.Avg.2014, 10:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Serena "za dlaku" bolja od Ane

Srpska teniserka nije uspela da se plasira u polufinale turnira u Stenfordu, ali će od ponedeljka ponovo biti među 10 najboljih na svetu.

Foto: AP/Jeff Chiu

Serena Vilijams zaustavila je Anu Ivanović u četvrtfinalu turnira u Stenfordu, kojim je za većinu vodećih svetskih teniserki počela avgustovska severnoamerička turneja.

Prva na WTA listi savladala je jedanaestu - od ponedeljka desetu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << tik iza Jelene Janković - rezultatom 2:1, po setovima 2:6, 6:3, 7:5.

Tako je Vilijamsova uvećala vođstvo u međusobnim susretima na 6:1, s tim da su posle četiri lagane pobede od 2006. do 2012, sva tri ovogodišnja susreta igrana u tri seta. Ana je slavila u osmini finala Australijan opena, a Serena se revanširala u polufinalu Rima.

Ivanovićeva je odlično odigrala prvi set, rešivši ga u svoju korist za samo 29 minuta.

Potom je Serena preuzela kontrolu, rutinski izjednačila i povela 3:1 u trećem setu. Ana se nije predala, preokrenula je na 4:3 i bila vrlo blizu "taj brejka" za pobedu, ali ju je pri rezultatu 5:5 "izdao" servis.

Serena Vilijams igraće u polufinalu protiv Andree Petković, koja je prethodno eliminisala njenu sestru Venus, u takođe uzbudljivom okršaju - 6:1, 3:6, 7:5.

Drugi par takođe je američko-nemački: Varvara Lepčenko protiv Angelik Kerber.

Naredne nedelje, kao još veći izazov, sledi Rodžers kup u Montrealu.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.