Izvor: B92, 07.Apr.2017, 22:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Saučešće Švedskoj izrazili Putin, Junker, Stoltenberg...
Povodom napada u centru Stokholma oglasili su se visoki evropski i svetski zvaničnici.
Predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin je izrazio saučešće porodicama žrtava u Švedskoj, rekavši da ruski narod dobro zna kroz šta prolazi Švedska.
EU ponudila je podršku i solidarnost Švedskoj: "Napad na bilo kog našeg člana je napad na sve nas. Jedan od najživopisnijih gradova Evrope pogođen je od onih kiji žele zlo našem načinu života", saopštio je predsednik >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Evropske komisije Žan-Klod Junker.
Predsednik Evropskog saveta Donald Tusk napisao je na Tviteru da je njegovo srce u Stokholmu ovog popodneva, izrazivši žaljenje zbog žrtava, prenosi Rojters
Oglasio se i generalni sekretar NATO, Jens Stoltenberg, takođe na Tviteru, napisavši: "Moje najiskrenije saosećanje sa svima onima koji su pogođeni. Stojimo uz švedski narod u njihovom žaljenju", javlja Rojters.
Predsednica parlamentarne skupštine OEBS Kristina Mutonen rekla je da oštro osuđuje napade u Stokholmu.
"Kao prošlonedeljni napad u Sankt Peterburgu i u Londonu pre toga, besmislena dela nasilja udaraju u samu srž našeg čovečanstva. Kao i uvek, moje misli su pre svega sa žrtvama i povređenima, kojima želim pun oporavak. Saučesće porodicama i prijateljima onih koji su izgubili svoje živote, kao i celom švedskom narodu", navodi se u saopštenju OEBS.










