Sarađujemo sa studentima

Izvor: B92, 07.Okt.2014, 09:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Sarađujemo sa studentima"

Ministarstvo prosvete je saopštilo da sarađuje s više studentskih grupa koje su iznele svoje predloge i zahteve za buduće promene u oblasti visokog obrazovanja.

O njihovim predlozima se vodi rasprava, a Ministarstvo je, kao što je to ranije i navedeno, spremno da uđe u dijalog sa svim predstavnicima studenata i organizacija i očekuje njihovu saradnju u promenama koje se odnose na budućnost visokog obrazovanja u Republici Srbiji.

Samo tokom ove nedelje Ministarstvo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se obavezalo na razgovore s predstavnicima pojedinih studentskih grupa koji su peticijom prikupljali podršku za promene u ovoj oblasti.

Istovremeno, dogovoren je i sastanak sa studentima prorektorima i predsednicima studentskih parlamenata tri univerziteta - beogradskim, niškim i kragujevačkim.

Zanimljivo je, međutim, da i pored ove intenzivne saradnje i komunikacije s predstavnicima raznih studentskih grupa, među njima nisu i predstavnici Studentske konferencije univerziteta Srbije (SKONUS), koji su vođe aktuelnog studentskog protesta.

Naime, predstavnici SKONUS-a ni u jednom trenutku nisu zatražili razgovor s predstavnicima Ministarstva, niti izrazili svoje neslaganje sa Zakonom o visokom obrazovanju zbog čijih odredaba, kako tvrde, upravo i protestuju.

Izmene i dopune Zakona o visokom obrazovanju, koji uređuje broj ispitnih rokova, budžetsko finansiranje apsolventskog staža, kao i rok za završetak studija, stupile su na snagu početkom septembra, a javna rasprava o njemu trajala je tokom jula ove godine.

Studenti su svoje neslaganje sa izmenama mogli da pokažu u svim fazama donošenja izmena ovog zakona, pa čudi njihova odluka da proteste zakazuju mesec dana po završetku ovog dugotrajnog procesa, kada je Zakon već stupio na snagu i kada je akademska godina već počela, navedeno je u saopštenju.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Ministarstvo sarađuje sa više studentskih grupa

Izvor: NoviMagazin.rs, 07.Okt.2014

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja sarađuje sa više studentskih grupa koje su iznele svoje predloge i zahteve za buduće promene u oblasti visokog obrazovanja, saopštilo je danas to ministarstvo...O njihovim predlozima se vodi rasprava, a Ministarstvo je, kao što je to ranije i navedeno,...

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.