Saobraćajci uzimali mito od 500 dinara

Izvor: Blic, 09.Avg.2013, 07:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Saobraćajci uzimali mito od 500 dinara

Saobraćajni policajci iz Niša M. D., V. A. i B. J. uhapšeni su zbog sumnje da su od vozača uzimali od 500 dinara do 3.000 kako im ne bi pisali prekršajne prijave.

Portparolka Višeg suda u Nišu Tamara Savić Cvetanović kazala je da je nakon saslušanja istražni sudija doneo rešenje o pokretanju istrage protiv osumnjičenih i odredio im pritvor do mesec dana.

Policajci su otkriveni u akciji Sektora unutrašnje kontrole MUP-a. Utvrđeno je da su od vozača koje >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << bi uhvatili u prekršaju uzimali najčešće po 1.000 dinara.

- Osumnjičena trojka je pod istragom da je počinila produženo krivično delo primanja mita, dok se B. J. sumnjiči i za zloupotrebu službenog položaja - izjavila je Tamara Savić Cvetanović.

Od kada je pre nekoliko meseci na mesto načelnika niške policije imenovan Srđan Grekulović, disciplinski postupci su pokrenuti protiv 111 policajaca koji su se ogrešili o pravila službe, dok su šestorica saobraćajaca suspendovana.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Saobraćajci uzimali od vozača od 500 do 3.000 dinara

Izvor: Radio 021, 09.Avg.2013

Saobraćajni policajci iz Niša M. D., V. A. i B. J. uhapšeni su zbog sumnje da su od vozača uzimali od 500 dinara do 3.000 kako im ne bi pisali prekršajne prijave.

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.