Izvor: B92, 08.Jan.2022, 18:12
Sankcije za Amerikance
Iran je danas uveo sankcije za 51 Amerikanca, od kojih je većina iz vojske, zbog ubistva generala Kasema Solejmanija u januaru 2020. godine, preneo je Rojters.
Iransko ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da se 51 Amerikancu na teret stavlja delo "terorizam" i "kršenje ljudskih prava".
Ovaj potez dozvoljava iranskim vlastima da zaplene svaku imovinu koju Amerikanci sa spiska imaju u Iranu, ali će, kako dodaje Rojters, očigledno odsustvo bilo kakve imovine sankcionisanih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Amerikanaca u Iranu značiti da je ovaj potez više simboličan.
Solejmani, nekadašnji komandant iranskih Kuds snaga, produžene prekomorske ruke iranske elitne Revolucionarne garde, ubijen je u Iraku u napadu dronom 3. januara 2020. godine po naređenju tadašnjeg predsednika SAD Donalda Trampa, podseća britanska novinska agencija.
Na listi sankcionisanih su i general Mark Mili i bivši savetnik za nacionalnu bezbednost Robert O''Brajan.
Iran je pre godinu dana uveo sankcije Trampu i nekolicini visokih američkih zvaničnika.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Odlučili: Amerikancima uvedene sankcije; "Terorizam"
Izvor: B92, 09.Jan.2022, 13:04
Iran je danas uveo sankcije za 51 Amerikanca, od kojih je većina iz vojske, zbog ubistva generala Kasema Sulejmanija u januaru 2020. godine...Iransko ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da se 51 Amerikancu na teret stavlja delo "terorizam" i "kršenje ljudskih prava"...Ovaj potez dozvoljava...






