Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Mar.2012, 04:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sajam hrane u Budvi, Srbija zemlja partner
BUDVA -
Sajam hrane u Budvi, najznačajnija manifestacija u oblasti prehrambene i pratećih industrija u Crnoj Gori, biće otvoren danas i trajaće do 24. marta, a zemlja partner ove godine je Republika Srbija.
Sajam hrane, 38. po redu, okupiće brojne izlagače iz Crne Gore i goste iz regiona i inostranstva, a posetiocima će predstaviti i tridesetak preduzeća iz Srbije iz oblasti prehrambene industrije.
Organizatori su najavili da će manifestaciju otvoriti predsednik >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Vlade Crne Gore Igor Lukšić.
Sajam će posetiti i državno-privredna delegacija Srbije koju će predvoditi ministar poljoprivrede i trgovine Dušan Petrović i predsednik Privredne komore Srbije (PKS) Miloš Bugarin.
Nakon otvaranja manifestacije, biće potpisana tri međudržavna sporazuma o saradnji, kako bi se omogućio nesmetani promet prehrambenih proizvoda između Srbije i Crne Gore.
Drugog sajamskog dana u organizaciji PKS, Privredne komore Crne Gore i "Agrobiznis" projekta Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID) biće organizovani i susreti privrednika Srbije i Crne Gore.
Tokom sajma, posetioci će imati priliku da obiđu Nacionalni izložbeni prostor Republike Srbije, u organizaciji PKS, predstavništva PKS u Podgorici i Ministarstva poljoprivrede i trgovine.
Kako je najavila Privredna komora Srbije, u njenoj organizaciji u Budvi će nastupiti dvadeset preduzeća, a posredstvom AP Vojvodine izlagaće 12 firmi.
Među izlagačima biće "Pionir", "Agroživ", "Karneks", "Koka-kola", "Imlek", "Fudlend", "Frikom", "Invej", "Apatinska pivara", "Jafa", "Jazak voda", "Zdravo organik", "Žitko"....
U organizaciji "Agrobiznis" projekta USAID-a Sajam hrane u Budvi posetiće predstavnici 15 preduzeća.
Posvećen agrobiznisu, Sajam hrane okuplja izlagače iz oblasti prehrambene industrije, poljoprivredne proizvodnje, vinarstva i vinogradarstva, mediteranskih kultura, organske hrane, prerade ribe, konditorskih proizvoda, industrije mineralnih voda, pakovanja i ambalaže.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Danas počinje Sajam hrane u Budvi
Izvor: Capital.ba, 20.Mar.2012
BUDVA, Predsjednik Vlade Crne Gore Igor Lukšić svečano će danas otvoriti 38. Međunarodni sajam hrane u Budvi. Ceremonija otvaranja održaće se na Jadranskom sajmu u 11.00 časova, u prisustvu ministara ..
Lukšić otvorio 38. Međunarodni sajam hrane
Izvor: Capital.ba, 20.Mar.2012
BUDVA, Predsjednik Vlade Crne Gore Igor Lukšić danas je otvorio 38. Međunarodni sajam hrane u Budvi, najznačajniju manifestaciju u oblasti prehrambene i pratećih industrija u Crnoj Gori, koja će trajati ..
Bugarin: Hoćemo rekordan izvoz u CG
Izvor: B92, 20.Mar.2012
Budva -- Predsednik Privredne komore Srbije Miloš Bugarin kaže da je tržište Crne Gore, posebno segment hrane i pića, vrlo bitno za Srbiju...On je izrazio nadu da će ukupna vrednost spoljnotrgovinske razmene dve zemlje u 2012. dostići nivo iz 2008, kada je iznosila oko 1,5 milijardi dolara...U...
Srbija zemlja partner na 38. Sajmu hrane u Budvi
Izvor: Economy.rs, 20.Mar.2012
Sajam hrane u Budvi, najznačajniju manifestaciju u oblasti prehrambene i pratećih industrija u Crnoj Gori, svečano je otvorio crnogorski premijer Igor Lukšić.








