SZO upozorava na novo žarište koronavirusa

Izvor: B92, 17.Apr.2020, 15:35

SZO upozorava na novo žarište koronavirusa

Afrika bi mogla da postane novo zarište epidemije, upozorila je Svetska zdravstvena organizacija.

Kako BBC prenosi, u Africi je prošle nedelje došlo do naglog porasta broja zaraženih. Na ovom kontinentu do sada je registrovano 18.333 slučaja infekcije, 4.352 pacijenta su ozdravila, dok je 961 čovek umro.

Direktorka SZO za Arfiku Matšidiso Moeti upozorila je da Afrika nema kapacitete za lečenje velikog broja pacijenata, niti dovoljno respitatora kako bi se izborila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa epidemijom. Zbog toga je na afričkom kontintentu fokus na prevenciji zaraze, a ne na lečenju bolesti, istakla je ona. Jedna od prvih osoba koja je u Africi preminula od koronavirusa bio je novinar Zororo Makamba iz Zimbabvea. Makamba je umro prošlog meseca u glavnom gradu zemlje, a lokalne vlasti su izjavile da nije bilo respiratora koji je bio potreban za njegovo lečenje. U Africi takođe postoji opasnost od brzog širenja bolesti u prenaseljenim područjima, gde nije moguće poštovati mere socijalnog distanciranja i u kojima mnogi nemaju osnovne higijenske uslove. Direktorka SZO za Arfiku rekla je da se virus kontinentom širi iz afričkih prestonica ka priobalju Južne Afrike, Nigerije, Obale Slonovače, Kameruna i Gane.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

SZO: Afrika bi mogla da postane NOVO ZARIŠTE epidemije

Izvor: Blic, 17.Apr.2020

Afrika bi mogla da postane novo zarište epidemije, upozorila je Svetska zdravstvena organizacija.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.