ŠTIMAC: Nabijem na onu stvar one koji me kritikuju!

Izvor: Kurir, 08.Sep.2013, 09:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ŠTIMAC: Nabijem na onu stvar one koji me kritikuju!

Selektor Hrvatske veruje u plasman svog tima na SP

ZAGREB - Selektor fudbalske reprezentacije Hrvatske Igor Štimac žestoko je opleo po kritičarima posle remija sa Srbijom u Beogradu (1:1) u kvalifikacijama za SP 2014.

Hrvatska je otputovala u Južnu Koreju gde će u utorak odigrati prijateljski meč sa ovom azijskom selekcijom.

"Rekao sam na početku kvalifikacija da će Belgija biti u TOP 10 u godinu dana. Kazao sam da nam nije Srbija >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << konkurent za prvo mesto, nego Belgija. Jesam li tako najavio grupu? Siniša Mihajlović je bio korektan, i ja sam njega podržao, okrivio sam srpske novinare za atmosferu u kojoj nije lako raditi. Kod njih je tako, ali mi smo devet bodova ispred njih. Kod nas je napravljena takva atmosfer kao da je rasulo. Hoćemo li da se zapitamo šta mi radimo?", zapitao je Štimac i dodao:

"Želim da budemo kompletni u baražu za plasman na SP. Rezultat me manje zanima u preostale dve utakmice kvalifikacija. A one koji će ocenjivati mene kao trenera po rezultatima iz tih mečeva nabijem na jednu stvar. Važne su mi one dve utakmice kasnije".

On je ponovio da nema nameru da podnese ostavku.

"Ne brinite se za mene. Ja imam izbora gde mogu da radim, ali obožavam da živim u Hrvatskoj. Niti ćete vi definisati kakav sam trener niti hrvatska javnost nego to kakve ću ponude da imam i koga ću da vodim. Pitanje je šta znači biti uspešan u kvalifikacijama. Čime se to meri. Koji su to parametri? Ako me pitate da li ću podneti ostavku, odgovor je hoću đavola", zaključio je Štimac.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

ŠTIMAC: Nabijem na onu stvar one koji me kritikuju!

Izvor: Dzungla.org, 08.Sep.2013

Selektor Hrvatske veruje u plasman svog tima na SP OpširnijeKurir

Nastavak na Dzungla.org...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.