SPORTING TUKAO SITI, ATLETIKO BEŠIKTAŠ

Izvor: Kurir, 08.Mar.2012, 23:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LISABON - Fudbaleri portugalskog Sportinga iz Lisabona pobedili su na svom terenu engleski Mančester siti sa 1:0, u prvom meču osmine finala Lige Evropa.

Jedini gol na meču postigao je Šandao u 51. minutu. Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za gostujuću ekipu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<

Španski Atletiko iz Madrida je na svom terenu pobedio turski Bešiktaš sa 3:1. Fudbaleri Atletika su na poluvremenu vodili sa 3:0 golovima Eduarda Salvia i Adrijana Lopesa. Salvio je postigao dva gola, u 24. i 27. minutu, dok je Adrijan bio strelac u 37.

Prednost Madriđana smanjio je Simao Sabrosa u 53. minutu. Holandski Tvente je kod kuće pobedio nemački Šalke sa 1:0 golom Luka De Jonga u 61. minutu iz penala. Jedanaestercu je prethodio prekršaj i crveni karton Žoela Matipa. Grčki

Olimpijakos je u Ukrajini pobedio Metalist iz Harkova sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Dijego Fuster u 50. minutu. Domaćin je poslednjih 10-ak minuta igrao sa igračem manje pošto je Edmar dobio crveni karton.