Izvor: Mondo, 15.Maj.2017, 16:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SPC: Crkva ne sprečava izbor Ane Brnabić
Srpska pravoslavna crkva (SPC) odbacila je kao "100 posto izmišljene" optužbe da se meša u izbor budućeg predsednika Vlade Srbije.
Foto: MONDO, Petar Stojanović
"Ova kampanja, u kojoj nema ni promila istine, traje već nekoliko dana", navodi se u saopštenju Informativne službe SPC.
Prema saopštenju, "učešća u prljavoj izmišljotini" nisu pošteđeni ni patrijarh Irinej, ni premijer Aleksandar Vučić.
"Potom se na virtuelnu scenu >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << guraju SNS i izmišljena 'grupa konzervativnih episkopa' koja, tobož, pokušava da spreči da ministarka Brnabić, zato što je gej (verovatno hoće da kažu da je lezbejka), bude predložena za premijera", navodi se u saopštenju SPC.
"Srpska pravoslavna crkva, njen patrijarh ili bilo koja druga zvanična ustanova ili ličnost, ne meša se u izbor državnih zvaničnka", naglašava se u saopštenju.
Kako se objašnjava, "SPC ne viri kroz tuđe prozore i ne bavi se privatnim životom državnih zvaničnika".
"Iznositi sablažnjive detalje ili nečija lična iskušenja u medije i tako ljude izlagati potencijalnoj opasnosti, krajnje je neodgovorno", ukazuje SPC.
"Crkva nikoga ne osuđuje. Osuđuje samo greh, samo zlo, a čoveka žali", objašnjava se u saopštenju SPC, koja "sve poziva na pokajanje i život dostojan ikone Božje u njemu".
------------------
Aplikacija MONDA ponovo na Google Play Store! PREUZMITE JE!



















