SP: Srbija - Kuba 3:1

Izvor: IstocnoSarajevo.net, 30.Sep.2010, 23:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkaši Srbije na Svjestskom Prvenstvu u Italiji savladali su Kubu rezultatom 3:1, po setovima 16:25, 25:19, 25:22, 25:19. Odbojkaši Srbije ni danas ne pronalaze igru koja im može donijeti dobar rezultat. Puno je grešaka, naročito na mreži, mada i prijem lopte "škripi", o čemu svjedoči samo jedno početno vođstvo Srbije od 2:0, da bi nakon njega Kubanci preuzeli stvar u svoje ruke.

Srbija je u prvom setu napravila deset, a Kubanci samo dvije greške.
Međutim, srpski >> Pročitaj celu vest na sajtu IstocnoSarajevo.net << odbojkaši su u drugom setu napravili pravi preokret u igri. Briljirali su Kovačević (ukupno 10 poena za sad) i Janić, mada nisu izostali sa blokovima i smečevima ni Miljković i Podraščanin.

Kod Kubanaca najviše problema prave Simon Atis i Fernando Hernandez, ali se ipak čini da postoji način da se i oni zaustave.

U trećem setu je publika konačno dobila priliku da vidi Srbiju u pravom svjetlu. Grbiću i drugovima je sve išlo, a ubjedljivo najbolji pojedinac bio je Ivan Miljković.
Odlučujući set bolje su otvorili Kubanci koji su stekli 3:0, ali je ekipu selektora Kolakovića u igri ostavljao Kovačević koji je doveo svoju ekipu na poen zaostatka 4:3. Usljedila je nova serija Kubanaca koja je rezultirala vođstvom 6:3, ali su se onda probudili Janić i Miljković koji je završio seriju od 6:0 za prvo vođstvo Srbije - 9:7.

U drugoj polovini seta Kubanci su zahvaljujući najefikasnijem članu tima Simonu ponovo uspjeli da izjednače i steknu dva poena prednosti, ali je isti igrač načinio grešku kojom je srpskoj ekipi poklonio ključno vođstvo od 15:14.
U samom finišu seta proradio je i blok, tačnije sjajni Dragan Stanković koji je sa dva uspešna blioka obezbjedio prednost od 20:17 čime je propala i poslednja nada Kubanaca da mogu do petog seta.

Srbija je zabilježila veoma bitnu pobjedu u borbi za prvo mjesto u grupi. a ukoliko u subotu pobjedi Meksiko ekipa Igora Kolaovića imaće otvoren put ka samoj završnici takmičenja.