Izvor: Kurir, 17.Mar.2015, 14:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SNS: Sramno je da DS nije podržala tradicionalne srpske simbole
Iako je DS u konsultacijama pred sednicu Skupštine Vojvodine prihvatila izgled i način upotrebe zastave i grba, u svom prepoznatljivom maniru slagali su pokrajinske poslanike i celokupnu srpsku javnost
NOVI SAD - Srpska napredna stranka smatra sramnom odluku Demokratske stranke da u Skupštni AP Vojvodine ne podrži srpske tradicionalne simbole - zastavu i grb.
Kako je danas saopštio Odbor SNS za Vojvodinu, iako je DS u konsultacijama pred sednicu Skupštine >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << prihvatila izgled i način upotrebe zastave i grba, u svom prepoznatljivom maniru slagali su pokrajinske poslanike i celokupnu srpsku javnost.
Glavni razlog za odbijanje podrške tradicionalnom srpskom grbu i zastavi iz Vojvodine leži u antisrpskoj političkoj suštini DS i njenog delovanja. Srpska napredna stranka ocenjuje da ovakav politički gest vređa i ponižava građane koji žive u Vojvodini i pokazuje pravo lice Demokratske stranke, kaže se u saopštenju.
Pogledaj vesti o: Srpska Napredna Stranka








