SEVERNA KOREJA IZVELA NUKLEARNU FUZIJU?

Izvor: Kurir, 13.Maj.2010, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SEVERNA KOREJA IZVELA NUKLEARNU FUZIJU?

PJONGJANG - Severna Koreja je saopštila da su njeni naučnici uspeli da izvedu nuklearnu fuziju, navodeći da je tehnologija namenjena proizvodnji električne energije!

Zapadni stručnjaci odmah su izrazili sumnju u mogućnost da je jedna od najsiromašnijih zemalja sveta u stanju da izvede takav podvig. Vest agencije KCNA objavljena je na rođendan pokojnog severnokorejskog lidera Kim Il Sunga, oca današnjeg predsednika i “večnog predsednika DNR Koreje”.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.