Izvor: Blic, 13.Feb.2014, 18:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SAD uklonio Gotovinu i Orića s 'crne liste'
Penzionisani general Ante Gotovina uklonjen je s popisa osoba kojima je zabranjeno raspolaganje imovinom na teritoriju SAD-a, prenosi "Večernji list".
To je juče objavio američki Ured za kontrolu strane imovine (OFAC), koji je odluku doneo u dogovoru sa Stejt Departmentom.
Osim Gotovine, s popisa su uklonjeni i nekadašnji zapovednik odbrane Srebrenice Naser Orić i Mirko Šarović, bivši predsednik Republike Srpske.
Američki predsednik Džodrž Buš doneo >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je 2001. godine odluku o blokiranju imovine osoba koje prijete pokušajima stabilizacije na Zapadnom Balkanu.
Na popisu su se našle osobe koje su sudelovale u ekstremističkom nasilju ili podsticale na njega na područjima bivše Jugoslavije, odnosno Zapadnog Balkana.
OFAC je sada u dogovoru sa Stejt Departmentom odlučio da uslovi više ne iziskuju uključenje tih pojedinaca na popisu. Odluka stupa na snagu datumom objave u saveznom registru.
Najčitanije SADA:
Amerikanci skinuli Gotovinu i Orića s "crne liste"
Izvor: Blic, 13.Feb.2014
Penzionisani general Ante Gotovina uklonjen je s popisa osoba kojima je zabranjeno raspolaganje imovinom na teritoriju SAD-a, prenosi "Večernji list"...To je juče objavio američki Ured za kontrolu strane imovine (OFAC), koji je odluku doneo u dogovoru sa Stejt Departmentom...Osim Gotovine, s popisa...












