SAD pritišću Bangladeš, priznajte Kosovo

Izvor: RTS, 16.Nov.2009, 20:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SAD pritišću Bangladeš, priznajte Kosovo

Sjedinjene Američke Države po peti put u poslednjih godinu dana zatražile od Bangladeša da prizna nezavisnost Kosova. Daka je istovetan zahtev odbila u avgustu.

Američki ambasador Džejms Morijarti ponovo je, po peti put u poslednjih 12 meseci,  zatražio od Bangladeša da prizna nezavisnost Kosova, koju je Priština jednostrano proglasila februara prošle godine, javili su bangladeški mediji.

"Naravno, pokrenuo sam i pitanje priznavanja Kosova", rekao je Morijarti >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << posle susreta sa tamošnjim sekretarom za inostrane poslove Muhamedom Miradžulom Kuajesom.

Morijarti je ministarki inostranih poslova Dipu Moni sličan zahtev ispostavio u avgustu, ali naišao na prilično hladan prijem, pošto mu je prenet stav Bangladeša da, za sada, ne postoje planovi za tako nešto.

Kuajes je, ovaj put, odgovorio da će njegova država odluku doneti samostalno, imajući u vidu sopstvene interese. 

Bangladeš ima tradicionalno dobre odnose sa Rusijom, pošto je Moskva bila treća država koja je priznala nezavisnost, koju je Daka proglasila posle rata sa Pakistanom 1971. godine.

Nedavno, ta je država sa Rusijom potpisala ugovor o izgradnji nukelarne elektrane.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.