Izvor: B92, 25.Avg.2021, 07:55
Rusi u Kabul šalju četiri vojna transportera
Moskva -- Četiri transportera ruske vojne avijacije spremna su za poletanje ka aerodromu Kabulu, zbog evakuacije ruskih ali i drugih državljana.
Ruski ministar odbrane Sergej Šojgu organizovao je, kako navode ruski mediji, evakuaciju preko 500 državljana Rusije, ali i državljana zemalja članica Organizacije kolektivne bezbednosti (CSTO) i državljana Ukrajine.
Podsetimo, evakuacija stranih državljana odvija se ubrzano od kako su talibani zauzeli Kabul 15. avgusta, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali i od kako su talibani zapretilli da će biti ozbiljnih posledica ukoliko se evakuacija - čiji kraj je predviđen za 31. avgust, produži.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Rusi u Kabul šalju četiri vojna transportera
Izvor: Nezavisne Novine, 25.Avg.2021
Moskva - Četiri transportera ruske vojne avijacije spremna su za polijetanje ka aerodromu u Kabulu, zbog evakuacije ruskih ali i drugih državljana.





